Юридична допомога
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Календар
«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Друзі сайту

Пошук

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 18.10.2018, 13:37

Головна » 2011 » Листопад » 21 » Оскарження дій працівника міліції. Та нормативно-правові акти з питань діяльності органів внутрішніх справ України
19:18
Оскарження дій працівника міліції. Та нормативно-правові акти з питань діяльності органів внутрішніх справ України

Оскарження дій працівника міліції.


Якщо ви вважаєте що ваші права або законні інтереси були порушені незаконними діями або бездіяльністю працівників органів внутрішніх справ, ви можете обрати один із викладених в цій статті шляхів захисту.

По-перше, враховуйте, що у кожного працівника міліції є безпосередній керівник (районних, міських, обласних відділів, управлінь МВС, тощо), який несе персональну відповідальність за дії свого підлеглого. У більшості випадків дієвим є подання скарги саме керівнику міліціонера який вчинив протиправні дії, керівнику органу в якому працює міліціонер, керівнику вищестоящого органу міліції аж до Міністра внутрішніх справ України.

Слід зазначити, що Міністр та його заступники постійно ведуть особистий прийом громадян за встановленим графіком.

У разі, якщо відносно Вас вчинено або вчиняються протиправні дії з боку працівників міліції, задля найскорішого реагування на такі випадки Ви можете звернутись на "телефони довіри" МВС, ГУ-УМВС, які розміщені в розділі "Контакти" офіційного сайту МВС України (control/main/uk/publish/article/699636).

Також при Міністерстві внутрішніх справ діє Громадська рада, яка здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини та діяльністю органів внутрішніх справ до якої ви можете звернутись за наступними реквізитами: 01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 10, Громадська рада при МВС України.

Пам’ятайте, що відповідно до діючого законодавства діяльність міліції контролюють Кабінет Міністрів України, Міністр внутрішніх справ України та міські ради.

Так, при Кабінеті Міністрів України діє приймальня громадян, в якій здійснюють особистий прийом віце-прем’єр міністри, в тому числі Міністр внутрішніх справ України, а також діє урядова «гаряча лінія» (0-800-507-309).

Здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, віднесено до компетенції органів прокуратури.

Альтернативними засобами захисту від протиправних дій є подання скарг до Президента України, який є гарантом прав і свобод людини і громадянина. До керівництва Комітетів Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності або безпосередньо до народного депутата України.

При Верховній Раді України існує також окремий правозахисний інститут - Уповноважений з прав людини до якого ви можете звернутись з відповідною скаргою.

Крім того, одним із засобів захисту порушених прав та свобод є гарантоване Конституцією право кожного на оскарження рішень, дій чи бездіяльності міліції в судових органах.

Пам’ятайте, що після використання всіх національних засобів правового захисту ви маєте право звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій.

Важливо. Звертаючись із письмовою скаргою пам’ятайте, що анонімні листи не розглядаються, тому обов'язково необхідно зазначити прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, вказати суть скарги.

До скарги додайте наявні у вас рішення або їх копії, які приймалися раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду, які вам зобов’язані повернути.

Слід зазначити, що окремі види скарги розглядаються у порядку встановленому кримінально-процесуальним, цивільно-процесуальним, адміністративним законодавством і перебувають поза компетенцію органів внутрішніх справ.

Зверніть також увагу на той факт, що на міліцію покладено обов’язок не тільки вжити заходів до поновлення порушених прав, але й відшкодувати завдані збитки, публічно вибачитися на вимогу громадянина.


МВС України


Нормативно-правові акти з питань діяльності органів внутрішніх справ України
Законодавчі акти:

Конституція України
Закон України «Про міліцію»
Закон України «Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України»
Закон України «Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України»
Закон України «Про оперативно-розшукову діяльність»
Закон України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю»
Закон України «По боротьбі з корупцією»
Закон України «Про громадянство України»
Закон України «Про імміграцію»
Закон України «Про біженців»
Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»
Закон України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів»
Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»
Закон України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві»
Закон України «Про дорожній рух»
Закон України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини, і прекурсори»
Закон України «Про інформацію»
Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»
Закон України «Про участь в міжнародних миротворчих операціях»
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
Закон України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»Акти Президента України та Верховної Ради України

Указ Президента України від 17.11.1992 № 567 «Про День міліції»
Указ Президента України від 19.12.2000 № 1346 «Про символіку органів Міністерства внутрішніх справ України»
Указ Президента України від 18.01.2001 № 20 «Про додаткові заходи щодо запобігання зникненню людей, удосконалення взаємодії правоохоронних та інших органів виконавчої влади в їх розшуку»
Указ Президента України від 19.07.2001 № 532 «Про додаткові заходи щодо боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом»
Указ Президента України від 10.12.2001 № 1199 «Про заходи щодо запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом»
Указ Президента України від 18.02.2002 № 143 «Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян»
Указ Президента України від 06.02.2003 № 84 «Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією»
Указ Президента України від 22.07.2003 № 740 «Про заходи щодо розвитку системи протидії (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму»
Постанова Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503 «Про затвердження положень про паспорт громадянина України, про свідоцтво про народження та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон»Постанови Кабінету Міністрів України

Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Положення про Міністерство внутрішніх справ України»
Постанова Кабінету Міністрів України від 14.09.1991№ 197 «Про порядок компенсації особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за службу понад установлений законодавством робочий час, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні»
Постанова Кабінету Міністрів України від 17.11.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей»
Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 576 «Про затвердження Положення про дозвільну систему»
Постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 № 220 «Про Національне центральне бюро Інтерполу»
Постанова Кабінету Міністрів України від 05.07.1993 № 510 «Про утворення Державної служби боротьби з економічною злочинністю»
Постанова Кабінету Міністрів України від 07.08.1993 № 706 «Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії»
Постанова Кабінету Міністрів, вiд 17.07.2003 № 1111 «Про затвердження Правил оформлення і видачі тимчасового посвідчення громадянина України»
Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231 «Про затвердження правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення»
Постанова Кабінету Міністрів України від 08.07.1995 № 502 «Про створення кримінальної міліції у справах дітей»
Постанова Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 341 «Про Положення про Державну автомобільну інспекцію МВС»
Постанова Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 № 988 «Про утворення експертної служби МВС»
Постанова Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 «Про Правила дорожнього руху»
Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 395 «Про затвердження Положення про підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів»
Постанова Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 № 844 «Про утворення Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб»
Постанова Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1110 «Про затвердження Типового положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні»
Постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098 «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг»


Джерело - http://mvs.gov.ua/

Переглядів: 2618 | Додав: Vivat_Jus | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz