Юридична допомога
Каталог статей
Меню сайту

Категорії розділу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Друзі сайту

Пошук

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.04.2018, 15:24

Головна » Статті » Договори

Договір купівлі-продажу частки квартири
Договір купівлі-продажу ______ частки квартири

ДОГОВІР

м. _______________________ "___" ____________ 20__ р.
Ми, що нижче підписалися: гр. ___________________________, проживаю в м. ____________ по вул. _____________________, буд. _____, кв. _____ (надалі - ПРОДАВЕЦЬ) та гр. _________________________, проживаю в м. _____________ по вул. ______________________, буд. _____, кв._____ (надалі - ПОКУПЕЦЬ), попередньо ознайомлені з вимогами цивільного законодавства України щодо недійсності правочинів, перебуваючи при здоровому розумі, ясній пам'яті та діючи добровільно, розуміючи значення своїх дій та правові наслідки укладеного договору,
домовилися про наступне:
1. ПРОДАВЕЦЬ передає, а ПОКУПЕЦЬ приймає у власність ______ (__________________ частку) квартири _____ (____________________) в будинку N _____ (______________________) по вул. __________________у м. ___________ (надалі у цьому договорі - частка квартири) та сплачує ПРОДАВЦЕВІ грошові кошти у розмірі, визначеному цим Договором.
1.1. Квартира, _____ частка якої відчужується, складається з _______ житлових кімнат, житловою площею ___ кв. м, та кухні.
1.2. Загальна площа квартири становить ___ кв. м.
1.3. Ця _____ частка квартири належить ПРОДАВЦЕВІ на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого _____________________ _________________________________, приватним нотаріусом ____________________ міського нотаріального округу ___________ р. за реєстровим N ________, зареєстрованого в ______________________ обласному державному комунальному бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки ______________ р. в реєстровій книзі N _______ за реєстровим N _______.
1.4. Відповідно до витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно N _____ від _____________ 20__ р., виданого __________________ обласним державним комунальним бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки, співвласниками квартири, частка якої продається за цим договором, є ________________________, якому належить _____ частка квартири, і ______________________, якій належить _____ частка квартири.
2. ПОКУПЕЦЬ сплачує ПРОДАВЦЕВІ _______ (____________) гривень.
2.1. Сума, зазначена у п. 2 цього Договору, повністю сплачена ПОКУПЦЕМ готівкою і отримана ПРОДАВЦЕМ особисто до підписання цього договору.
2.2. На час підписання цього договору сторони не мають одна до одної жодних претензій щодо проведення розрахунків.
3. Інвентаризаційна вартість квартири становить __________ (___________________________________) гривень відповідно до витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно N _____ від _____________20__ р., виданого __________________________ обласним державним комунальним бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки.
3.1. За розрахунками, зробленими у цьому ж витягу, вартість відчужуваної _____ (_____________________________) частки квартири становить ___________ (___________________________________________) гривень.
4. Квартира, _____ якої продається, оглянута ПОКУПЦЕМ особисто до підписання цього договору.
4.1. Істотних недоліків, які перешкоджали б її використанню за призначенням, тобто для проживання, під час огляду квартири не виявлено.
5. ПРОДАВЕЦЬ свідчить, що:
5.1. незастережених недоліків, які значно знижують цінність або можливість використання за цільовим призначенням зазначеної в цьому договорі частини квартири, немає;
5.2. від ПОКУПЦЯ не приховано обставин, які мають істотне значення для цього договору;
5.3. усі інженерні комунікації, котрі знаходяться в квартирі, перебувають в робочому стані і функціонують за призначенням;
5.4. інші співвласники від переважного права придбання частки у спільній частковій власності відмовилися, що підтверджується їх особистими заявами, які зберігаються у справах нотаріуса;
5.5. між співвласниками не укладався договір про порядок володіння та користування спільним майном відповідно до їхніх часток у праві спільної часткової власності;
5.6. частка, що відчужується, в натурі не виділена;
5.7. до укладення цього договору частка квартири іншим особам не відчужена;
5.8. частка, що відчужується, під забороною (арештом) та в заставі, податковій заставі не перебуває.
5.8.1. Факт відсутності заборони відчуження зазначеної частки квартири підтверджується довідкою, виданою _______________________, приватним нотаріусом ________________________ міського нотаріального округу _____________ 20__ р.;
5.9. частка квартири як внесок до статутного капіталу юридичних осіб не передана;
5.10. щодо частки квартири відсутні судові спори;
5.11. самовільних переобладнань у квартирі немає;
5.12. внаслідок продажу частки квартири не буде порушено прав та законних інтересів інших осіб, в тому числі неповнолітніх, малолітніх, непрацездатних дітей та інших осіб, яких ПРОДАВЕЦЬ зобов'язаний утримувати за законом чи договором;
5.13. частка квартири не надана в користування наймачам (орендарям);
5.14. обтяжень, а також будь-яких прав у третіх осіб щодо частки квартири немає;
5.15. квартира не належить до пам'яток історії та культури;
5.16. будинок, в якому знаходиться квартира, не визнано аварійним або таким, що підлягає зносу;
5.17. договір не укладається під впливом тяжкої для ПРОДАВЦЯ обставини.
5.18. Якщо повідомлена інформація не відповідає дійсності, ПОКУПЕЦЬ має право вимагати зниження ціни або розірвання договору купівлі-продажу, якщо він не знав і не міг знати про права третіх осіб на частку квартири.
5.19. Якщо третя особа на підставах, що виникли до продажу частки квартири, пред'явить до ПОКУПЦЯ позов про її витребування, ПОКУПЕЦЬ повинен повідомити про це ПРОДАВЦЯ та подати клопотання про залучення його до участі у справі, у цьому випадку ПРОДАВЕЦЬ повинен вступити у справу на стороні ПОКУПЦЯ.
6. Сторони підтверджують, що:
6.1. вони не визнані недієздатними чи обмежено дієздатними;
6.2. укладення договору відповідає їх інтересам;
6.3. волевиявлення є вільним, усвідомленим і відповідає їх внутрішній волі;
6.4. умови договору зрозумілі і відповідають реальній домовленості сторін;
6.5. договір не приховує іншого правочину і спрямований на реальне настання наслідків, які обумовлені у ньому;
6.6. чоловік (дружина) кожної із сторін згоден (згодна) з укладенням цього договору.
7. Сторони свідчать, що у тексті цього договору зафіксовано усі істотні умови, що стосуються купівлі-продажу частки квартири.
7.1. Будь-які попередні домовленості, які мали місце до укладення цього договору і не відображені у його тексті, після підписання договору не матимуть правового значення.
8. Право власності на придбану частку квартири у ПОКУПЦЯ виникає з моменту державної реєстрації цього договору.
9. ПОКУПЕЦЬ зобов'язується протягом 3 (трьох) робочих днів з дня укладення цього договору подати до компетентного органу документи, необхідні для державної реєстрації права власності.
9.1. У разі невиконання ПОКУПЦЕМ цього обов'язку в обумовлений строк ПРОДАВЕЦЬ не відповідає за неможливість державної реєстрації договору, що виникла внаслідок прострочення ПОКУПЦЯ.
10. ПРОДАВЕЦЬ зобов'язується сплатити заборгованість з комунальних послуг, знятись з реєстрації, звільнити свою частку квартири від особистих речей і передати її ПОКУПЦЕВІ до _______________ 20__ р. (__________________________ дві тисячі ____________ року).
10.1. ПРОДАВЕЦЬ вправі передати частку квартири ПОКУПЦЕВІ до настання обумовленого строку.
10.2. Обов'язок ПРОДАВЦЯ передати частку квартири ПОКУПЦЕВІ вважається виконаним у момент передачі ПОКУПЦЕВІ (його уповноваженому представнику) ключів від квартири та допоміжних приміщень.
11. До моменту фактичної передачі частки квартири ПОКУПЦЕВІ ПРОДАВЕЦЬ несе відповідальність за збереження її фізичного стану, обладнання та невід'ємних конструктивних елементів квартири.
11.1. ПРОДАВЕЦЬ зобов'язується не демонтувати сантехнічне, електротехнічне обладнання, вікна, двері, вбудовані меблі, наявні у квартирі на момент її огляду ПОКУПЦЕМ, наявність яких зафіксовано в акті огляду, що міститься у додатку № ___ до цього Договору і є його невід’ємною частиною.
11.2. У разі невиконання обов'язку, передбаченого у пп. 11.1 цього Договору, ПРОДАВЕЦЬ зобов'язується відшкодувати завдану шкоду.
12. Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження квартири переходить до ПОКУПЦЯ з моменту передання йому частки квартири.
13. Витрати, пов'язані з оформленням цього договору, сплачує ПОКУПЕЦЬ.
14. Правові наслідки приховування реальної вартості квартири, зміст ст. ст. 229, 230, 231, 233, 234, 235, 655, 657, 659, 660 Цивільного кодексу України, ст. 65 Сімейного кодексу України сторонам роз'яснено.
15. У разі розірвання договору з вини ПРОДАВЦЯ він зобов'язаний відшкодувати завдані ПОКУПЦЕВІ збитки.
16. Цей договір складений в трьох примірниках, один з яких залишається у справах приватного нотаріуса _______________, а інші два видаються сторонам.
16.1. ПОКУПЦЕВІ передається також технічний паспорт на квартиру.
17. Підписи:
ПРОДАВЕЦЬ _____________/___________________/
ПОКУПЕЦЬ _____________/___________________/

Місто ____________, "___" ____________ дві тисячі_____________ року.
Цей договір посвідчений мною, __________________________, приватним нотаріусом _________________ міського нотаріального округу.
Договір підписано сторонами у моїй присутності. Особу сторін встановлено, їх дієздатність, а також належність гр. _________________________ _____ частки відчужуваної квартири перевірено.
Цей договір підлягає реєстрації у _______________ обласному державному комунальному бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки відповідно до законодавства.

Зареєстровано в реєстрі за N __________
Стягнуто плату __________
Приватний нотаріус ___________________


Категорія: Договори | Додав: Vivat_Jus (10.11.2011)
Переглядів: 1428 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz